صحنه خداحافظی  كیت و دیوید از نوزاد نارس خود


یك نوزاد نارس در استرالیا كه به گفته پزشكان مرده بود پس از آنكه مورد نوازشهای مادر قرار گرفت زنده شد.

والدین این نوزاد با شور و شوق از این معجزه شگفت انگیز و الهی یاد می كنند. این زوج جوان كه كیت و دیوید اوگ نام دارند در سیدنی استرالیا زندگی می كنند. 5 ماه پیش كیت كه هفتمین ماه بارداری خود را پشت سر می گذاشت به بیمارستان منتقل شد و دوقلوهای وی به نامهای جیمی و امیلی نارس متولد شدند اما جیمی كه در لحظه تولد تنها كمی بیش از 900 گرم وزن داشت پس از چند دقیقه مرد.

پزشكان این خبر را به والدین آن اعلام كردند اما كیت و دیوید خواستند كه چند لحظه ای نوزاد را در آغوش خود نگه دارند.
اما پس از گذشت دو ساعت كه جیمی در آغوش مادر بود و مادر نام آن را صدا می كرد اولین علائم حیات را از خود نشان داد.

این زوج جوان بلافاصله به پزشكان اطلاع دارند و آنها پس از انجام معایناتی واكنشهای طبیعی عصبی نوزاد را تائید كردند.

براساس گزارش دیلی میل، در این لحظه كیت تصمیم گرفت چند قطره شیر را روی لبهای نوزاد بریزد و این كار را تا زمانی كه نوزاد بیدار شد ادامه داد و سرانجام این نوزاد پس از دو ساعت بدون هیچ گونه علائم حیاتی، زندگی خود را آغاز كرد و برای اولین بار نفس كشید.

مادر این نوزاد در این خصوص گفت: "ما خوش شانس ترین آدمهای دنیا هستیم. این پایان خوش با درمانهای پوست به پوست و مادر- فرزند قابل توضیح است. این درمانها به كودكان بیمار كمك می كنند كه زنده بمانند. این درمان در استرالیا با عنوان نوازش كانگرو شناخته می شود."

این مادر استرالیایی افزود: "دستها و پاهای كوچكش بدون پاسخ به تحریكات افتاده بودند و حركت نمی كردند. من آن را به خودم چسباندم و شروع به حرف زدن با جیمی كردم و اسمش را صدا زدم و به او درباره خواهرش و پروژه های آینده خانواده گفتم و بعد ناگهان اولین علائم حیات را نشان داد. كم كم چشمانش را باز كرد. من دكترها را صدا زدم اما هیچكس حرف من را باور نمی كرد."

پزشكان معتقدند كه اعلام خبر مرگ این نوزاد به دلیل تشخیص اشتباه پزشكی بوده است با وجود این، این زوج معتقدند كه معجزه الهی جیمی را به آنها بازگردانده است.

دیوید در این خصوص به تلویزیون استرالیا گفت: "ما خوش شانس ترین والدین دنیا هستیم. اگر كیت در كار خود پافشاری نمی كرد اكنون احتمالا جیمی در بین ما نبود."

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 شهریور 1389    | توسط: azadeh    | طبقه بندی: دانستنیها،     | نظرات()